מסלולי טיולים מומלצים באזור

הערות כלליות:
•ציוד חובה: שתייה – 1.5 ליטר לפחות, מזון, כובע, נעליי הליכה נוחות, מפת סימון שבילים 1:50,000 מעודכנת בהוצאת החברה להגנת הטבע (גיליון מס' 9 – מבואות ירושלים), שקיות לאשפה.
•רצוי להצטייד במשקפת. בגד רחצה ומגבת – למעוניינים לטבול בעין טייסים.
•אין להשאיר אשפה בשטח, יש לאספה ולהשליכה במיכל מסודר.
•אין להבעיר אש אלא באתרי קק"ל מוגדרים.
•עונה מתאימה: כל השנה – למעט ימי שרב וסגריר.

 

מסלול מס' 1 – מהר הטייסים לעין טייסים

מסלול משפחות באורך כ-1.5 ק"מ. מסומן בשחור ומספרו במפה – 9324.

נקודת ההתחלה – שלט הנמצא בחלקו המזרחי של אתר ההנצחה. ניתן להצטייד במקום במים מהברזים בשטח. יש להקפיץ מכונית לנקודת הסיום במפגש השבילים 9322 (ירוק) ו-9324 (שחור). ההגעה ברכב לנקודת הסיום: יש לנסוע בכביש 395 ימינה לכיוון צובה. מדרום לכניסה לקיבוץ יש לפנות ימינה לדרך עפר המסומנת בירוק העבירה לכל כלי רכב ולנסוע בה כ-3 ק"מ עד מפגשה עם הסימון השחור.

מה רואים בטיול ?

מיד בתחילת ההליכה נכנסים לחורש ים-תיכוני צפוף הכולל עצי אלון מצוי, אלה ארץ-ישראלית וקטלב. בעונת הפריחה (פברואר-מרץ) בונוס – פריחה מרהיבה של למעלה מ-10 מינים של סחלבים. השביל יורד בתלילות (זהירות!) במדרגות הסלע, לעיתים בתוך צמחיה צפופה, חוצה שביל רחב המסומן כחול ועובר סמוך למעיין נקבה קטן – עין טייסים – המזרים את מימיו לבריכה קטנה בה ניתן לשכשך. אין לשתות ממי המעיין!. הסיום – במפגש עם השביל הירוק בו הושאר הרכב.

למפת המסלול הקש כאן

 

מסלול מס' 2 – מצובה, דרך עין טייסים להר פתולים

מסלול משפחות באורך למעלה מ-6 ק"מ. מסומן בירוק ומספרו במפה – 9322.

נקודת ההתחלה – שלט על כביש 395 מדרום לצומת הכניסה לקיבוץ צובה. ניתן להצטייד במים בקיבוץ צובה. יש להקפיץ מכונית לנקודת הסיום במפגש השבילים 9322 (ירוק) ו-9333 (אדום). ההגעה ברכב לנקודת הסיום: יש לנסוע בכביש 395 מזרחה מצובה לכיכר שבכניסה לאתר סטף. בכיכר להמשיך ישר לכוון ירושלים. לאחר ירידה של כ-3 ק"מ פונים ימינה בכיכר לכוון בר-גיורא (כביש 386). נוסעים בכביש המתפתל באפיק נחל שורק, עוברים את מפעל טיהור השפכים של ירושלים ולפני גשר מסילת הברזל (לאחר כ-9 ק"מ מהכיכר) פונים ימינה בדרך עפר העבירה לכל כלי רכב המסומנת באדום. יש לנסוע בדרך זו כ-1 ק"מ עד מפגשה עם הסימון הירוק, לנסוע בדרך כ 200 מטר עד מפגשה עם הסימון הירוק.

מה רואים בטיול ?

מסלול ההליכה הינו דרך הררית נוחה היורדת במתינות לאורך מדרונותיו של הר טייסים. לאחר כ-3 ק"מ– במקום המפגש עם השביל השחור היורד ממערב – ניתן לעלות ימינה לעין טייסים (ראה מסלול מס' 1). הדרך ממשיכה במדרון הר טייסים, פוגשת בהמשך שביל המסומן כחול ולקראת סופה, ליד הר פתולים, פונה חדות דרומה ויורדת בתלילות לאפיקו של נחל שורק. הסיום – המפגש עם השביל האדום בו הושאר הרכב.

למפת הטיול הקש כאן

באדיבות מודי שניר, חברת "אצטרובל" טל. 4480590 – 052


כתובת העמותה: ת.ד. 303 (רח' ז'בוטינסקי 15) הרצליה 4610301, טלפון: 09-9510250, פקס: 09-9510251, דואר אלקטרוני: amuta@amutaiaf.org.il
הצהרת נגישות

תפריט
×